Verlanglijstje
EEN NIEUW PAND

Maak van je droom een plan en van je twijfel ‘ik kan!’ Op 1 februari krijgen we de sleutel van ons nieuwe pand. De basis is helemaal geregeld, maar met jouw bijdrage kunnen we onze makers een nóg fijnere, (rolstoel)toegankelijke en creatieve werkplek geven. Zo kunnen zij blijven doen waar ze in schitteren: met liefde creëren. We bouwen aan een plek waar creativiteit én mensen tot bloei komen.
Onze nieuwe locatie betekent nu al zó veel voor zo veel mensen en onze eerste missie is een comfortabele en creatieve (werk)plek maken voor onze makers.
Op eigen kracht gaat ons dit ook lukken, maar zal het langer duren om onze wensen te laten uitkomen. Daarom doen we een beroep op jou! Jouw bijdrage wordt gebruikt voor een nog fijnere creatieve start. Bouw je mee? Met een donatie, aankoop of het delen van deze actie — alle beetjes helpen.
ONWIJS BEDANKT!
Verlanglijstje
Er zijn een paar punten die moeten, een paar die mogen en een paar die gewoon ontzettend leuk zijn als het kan. Dit willen we met het geld doen:
WENSENLIJST
- invalidentoilet realiseren
- ruimtes realiseren, zodat er meerdere werkplekken komen: gezellig, rustig en prikkelarm
- hoog/laag werkplekken
- extra meubilair, zoals opbergkasten en stoelen
- infrarood verwarming
- warmtekussens en -dekens voor onze toppers in de rolstoel
DROOMLIJST
Naast wat er direct nodig is hebben we ook een droomlijst. Dit gaat om nieuwe machines en gereedschappen voor onze activiteiten. Vanwege het toenemende aantal makers, om sommige activiteiten professioneler op te pakken en gewoon omdat het leuk is:
> professionele naaimachine en lockmachine
> laser om meetlatten en grote producten te laseren
> meerdere tafelweefgetouwen, zodat we niet op elkaar hoeven te wachten
> extra smeltpotten zodat we meer kaarsen kunnen maken
> droogrek en apparaten om zeefdrukramen te maken
> bezorgbakfiets voor pakketten in de regio
> buitenmeubels voor het terras

HOE HET BEGON
Alleen kom je ver, samen kom je verder… en met z’n allen zijn de mogelijkheden oneindig!
Wij, Sandra van Almirah en Brenda van LiefsLabel, gaan samen door op een prachtige historische locatie, aan het water, in het centrum van Alphen a/d Rijn: Hooftstraat 115. Een stap vol mooie nieuwe kansen, waar we supertrots op zijn. Wij hebben er heel veel zin in!
We kennen elkaar 8 jaar. Sandra runde het creatief atelier en webwinkel bij een dagbesteding in Alphen aan den Rijn, terwijl het bedrijf van Brenda maar doorgroeide. De toppers van de dagbesteding verzorgden al heel veel Liefs inpakwerk, vulden duizenden gelukspotjes en kwamen de laatste jaren tijdens de decemberdrukte ook bij ons op locatie werken.
Al eerder hadden we gezegd: “Volgens mij kunnen we veel meer samen doen.” Beide moe(s)ten we onze huidige werkplek verlaten. Iets wat we eerst als een tegenslag ervaarden is nu een prachtige nieuwe kans gebleken. De afgelopen maanden was het moment om te testen hoe een samenwerking tussen ons eruit kon komen te zien.

De vonk sloeg over en we bundelen nu officieel onze krachten. LiefsLabel zoals je het al kent, maar dan nog mooier door deze samenwerking. Met meer ruimte voor Brenda om terug te gaan naar haar creativiteit.
Sandra van Almirah, die nu haar dagbesteding kan laten groeien en meer makers een plek kan bieden. Straks is er heel veel ruimte – wel 650 m2! – voor meer makers en om de activiteiten uit te breiden. Bij ons werken mensen die (tijdelijk) ondersteuning nodig hebben bij het werken, onze makers. Zij doen betekenisvol werk, ontmoeten zij anderen, leren en werken op hun eigen tempo en niveau. Zo mogelijk stromen zij door naar werk of opleiding.
De makers werken op ons textielatelier, de kaarsenmakerij, het grafisch atelier en alles rondom de webwinkels van LiefsLabel en Almirah. Zij maken handgemaakte producten die we verkopen via onze webwinkel, wholesale en samenwerkingen met impactvolle partners. Ook werken zij aan de website, verzenden ze bestellingen en doen (product)fotografie.

ONZE SUCCESSEN
Dit hebben we allemaal al bereikt:
• 10 makers, een schil van fantastische vrijwilligers en heel veel tevreden klanten
• Onze producten liggen sinds kort bij ons eerste verkooppunt: de Intratuin Ter Aar [klik hier] Hiervoor zijn we ook gestart met de pilot van producten van de dagbestedingen. Hopelijk volgen er binnenkort meer leuke verkooppunten!
• We werken nu samen met 5x dagbesteding, 1x zorgkwekerij en willen dit graag uitbreiden. Deze instellingen gebruiken de inkomsten via LiefsLabel om te investeren in materiaal en machines voor hun werkplek én om extra leuke dingen te doen met elkaar.
• Duizenden bestellingen via de webshop en nog veel meer originele en persoonlijke kerstpakketten die we de afgelopen jaren mochten maken. En we zijn nog lang niet klaar!
• We komen regelmatig in de media met onze producten. Denk aan VT Wonen, Libelle en Flow Magazine.
• 10K+ VOLGERS op Instagram. Volg jij ons al? >
DE TOEKOMST
• Een nieuwe locatie in samenwerking met een dagbesteding onder één dak, vanaf 1 februari 2026
• Samenwerkingen uitbreiden met nog meer dagbestedingen, zorgkwekerijen en creatieve makers om prachtige producten te maken
• De webshop optimaliseren voor meer verkoop en dus meer ‘echt’ werk waar deze toppers zo van houden
• Het Social Enterprise label bemachtigen
• Jou blij maken met nieuwe lieve, positieve, duurzame cadeaus in de toekomst

SOCIAL ENTERPRISE
We zijn al heel sociaal, maatschappelijk en duurzaam bezig. Maar het kan nog beter! Het doel is om LiefsLabel door te ontwikkelen naar een Social Enterprise, waarin de nadruk wordt gelegd op de sociale impact in plaats van het commerciële doel.
LiefsLabel kan niet ‘zomaar’ een Social Enterprise label krijgen. Met het groeiprogramma leer je als sociaal ondernemer om je maatschappelijke impact te vergroten en moet je aan verschillende voorwaarden voldoen. Een koers die we de komende jaren willen varen. Als stichting of BV om LiefsLabel nog professioneler te organiseren.
MEEST GESTELDE VRAGEN
Wat maakt jullie bedrijf bijzonder?
Sociaal ondernemen
Wij ontwikkelen zelf producten, maar houden ervan samen te werken met andere creatieve makers. Koop je iets bij ons dan maak je écht heel veel mensen blij! We zijn er trots op en willen deze samenwerkingen in de toekomst graag uitbreiden.
Eerlijke producten
Alle producten worden eerlijk en in Nederland gemaakt. Voor de ambachtelijke meetlatten werken we met boomstammen van Hollandse bomenbodem, de kruidenplantjes van het kruidentuintje komen vers van de zorgkwekerij en we verkopen prachtige houten bloemen gemaakt door de dagbesteding. Van de opbrengsten kunnen ze nieuwe materialen kopen voor het atelier en extra leuke dingen doen met de cliënten, zoals vakanties en dagjes uit.
Duurzaamheid
De keuze van materiaal om de producten te maken is daarin belangrijk, maar ook ons productieproces. Van groen bubbeltjesplastic tot het recyclen van houten kisten, pallets en bomen. We hopen onszelf hier nog verder in te ontwikkelen en te blijven verbeteren. En dat de producten die we versturen een lang en gelukkig thuis krijgen.

Help ons groeien, meer makers een plek geven, meer materialen een tweede leven geven en zo meer impact maken. Wij hebben er zin in! Doe een donatie om onze locatie nog mooier te maken en laat, als je een goed idee hebt, een berichtje een naam achter voor het nieuwe pand. Daar zijn we namelijk nog niet helemaal uit!
Liefs, Sandra & Brenda
STEL JE VRAAG
Heb jij nog een vraag, idee of tip? We horen het graag.
Sandra
+316 21 525 464
Brenda
+316 28 646 247

Arjan
Wat een heerlijk positief verhaal. We sluiten bij je aan!
Sigrid
Wat een superspannende stoere stap voor jou! Ik vind deze oproep echt geweldig goed gedaan, het spreekt me meteen aan. Dus, ik zeg ja!
Martha
De allereerste meetlat staat hier thuis, ik volg jullie al jaren. Ik doe mee!

STEL JE VRAAG
Heb jij nog een vraag? Ik hoor het graag.
APP +316 28 646 247







